Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Biwak wojskowy na Placu Wolności

Serdecznie zapraszamy w dwa kolejne weekendy 20-21 oraz 27-28 października 2012 roku na Plac Wolności w Poznaniu na imprezę plenerową „Centrum Warte Poznania". W jej ramach będzie miał miejsce biwak wojskowy z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Projekt „Centrum Warte Poznania" - „Dziecko Potrafi" zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania. Z tego też względu w godzinach od 10.00 do 14.00 będą się odbywały bezpłatne działania kreacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.


Zajęcia odbywać się będą w następujących dziedzinach:
poznawania słowa - kreacja teatr i kreacja książka,
poznawanie dźwięku - kreacja muzyka,
poznawanie koloru - kreacja plastyka i film animowany,
poznawanie ruchu - kreacja taniec.


Natomiast w godzinach popołudniowych od 16.00 do 19.00 proponowany jest Biwak, a więc działania prowadzone przez ludzi powszechnie uważanych za „pozytywnie zakręconych". Zaprezentują się różnorodne grupy rekonstrukcyjne, tak aby nie tylko mieszkańcy miasta, ale również goście mogli poznać z bliska działalność tych organizacji. W tym czasie będzie działała między innymi poczta polowa oraz kancelaria wojskowa, wystawiona zostanie diorama posterunku granicznego. Nie zabraknie także harcerzy, poznańskich chórów oraz orkiestr.
Swój udział zapowiedziały między innymi (alfabetycznie): 100. Poznańska Drużyna Harcerska im. gen. Stanisława Maczka, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7. DAK, Grupa Rekonstrukcyjna „Salamandra", Oddział Terenowy Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty, Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Wojsk II Rzeczpospolitej Polskiej „Odwach" oraz Wielkopolska Grupa Miłośników Historii „Wiarus".


Organizator: Kwadrat-Expo Com.Pl, współpraca: Stowarzyszenie Twierdza i Dawny Garnizon Poznań.


Mecenas: Urząd Miasta Poznania.


Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

PM

 

fot.: 

Maciej Wachowski

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika
 • Dam pracę
  Praca na prefabrykacji, Belgia