Darek podbije niemieckie tory?
Takiego początku Nowego Roku rajdowiec z Lubonia Dariusz Nowicki się nie spodziewał. W styczniu otrzymał telefon od niemieckiego zespołu wyścigowego z propozycją współpracy. Oferta jaką złożono Darkowi to udział w nowym niemieckim pucharze wyścigowym o nazwie Chevrolet Cruze Cup 2010. Dariusz Nowicki został zapamiętany przez swojego przyszłego szefa z wyśmienitych wyścigów w Pucharze Daci Logan Cup. Bardzo dobra wiadomość dla Darka to ta, iż tory, na których będą rozgrywane zawody są mu znane z Pucharu Daci Logan Cup, gdzie w 2007 roku wraz z dwoma zawodnikami z Polski zdobył tytuł I V-ce Mistrza niemieckiego Pucharu ADAC. "Nigdy w życiu nie spodziewałem się takiego obrotu wydarzeń. Byłem naprawdę bardzo zaskoczony telefonem jaki do mnie wykonał Maurice Wilinski szef oraz organizator zespołu wyścigowego Team STAR-MCC" - mówi Darek. Najprwadopodobniej właśnie w zespole Team STAR-MCC będziemy oglądali Polaka w tym sezonie. "Zdaję sobie sprawę, iż jest to dla mnie wielka szansa na dalszy rozwój mojej kariery w sporcie samochodowym. Liczę również, iż przyłączą sie do mnie sponsorzy, którzy będą mnie wspierali finansowo" - dodaje Darek. Maurice Wilinski jest z pochodzenia Polakiem, który po wielu analizach doszedł do wniosku, iż to właśnie firma Nowicki Auto serwis pod kierownictwem Arkadiusza Nowickiego będzie idealnym partnerem. Szef zespołu Team STAR-MCC nie ukrywa, iż wierzy, że duet Łukasz Wilinski i Darek Nowicki może być bardzo grożny, a nawet może odnieść znaczący sukces w Pucharze Chevrolet Cruze Cup 2010. Przyszły partner Darka to bardzo doświadczony kierowca, który rozpoczynał karierę od kartingu. Kierowcy poznali się podczas rywalizacji na torach W Niemczech i darzą się wzajemnym szacunkiem. Plany Darka może pokrzyżować budżet, gdyż zawodnik z Lubonia musi przeznaczyć na sezon 25 tys. euro. Niemieccy sponsorzy również wierzą, iż duet Darka z Łukaszem może "namieszać" w wyścigach, a nawet zdobyć Puchar Chevrolet Cruze Cup 2010, gdyż postanowili sfinansować resztę sezonu, który w sumie wynosi około 70 tys. euro. Trzymamy kciuki i życzymy Darkowi samych sukcesów oraz wielu sponsorów.
Łukasz Wilinski
ur.01.08.1985
Karting:
1992 - slalom kartingowy, w pierwszych latach szereg miejsc na podium w regionie Schleswig-Holstein
1999 - 3 miejsce w północnych Niemczech
2001 - v-ce mistrz północnych Niemiec
2001 - uzyskanie licencji na samochody
2002-2007 - starty w ADAC Youngster Cup (slalom samochodowy), cztery tytuły mistrza Landu Schleswig-Holstein
2005,2006 - 5 miejsce w Mistrzostwach Niemiec
2007 - v-ce mistrz Niemiec
2008 - 4 miejsce w Mistrzostwach Niemiec
2008 - wybór na Sportowca Roku 2008 w sportach samochodowych w Schleswig-Holstein
Wyścigi samochodowe:
2007 - start w Dacia Logan-Cup (team czteroosobowy)
2008 - 6 miejsce w Dacia Logan-Cup (utrata szansy na miejsce na podium po rozbiciu auta podczas treningu przez jednego z zawodnikow teamu)
2010 - planowany start w Chevrolet Cruze-Cup w teamie MCC-STAR-ADAC Schleswig-Holstein
- Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać
Wersja do wydruku- Send by email



Kocham wszystkie rodzaje kart i rasę. Niestety nigdy nie miałem okazji, aby zobaczyć wyścig na żywo (oczywiście oglądać filmy na http://www.tubesfan.com wyszukiwarki wideo), ale mam nadzieję, że pewnego dnia mogę pochwalić się swoimi wrażeniami po obejrzeniu żywo) Schleswig-Holstein jest doskonałym miejscem do wyścigu.